Przejdź do treści
PERSLANDIA

Strzelce Opolskie - Dywany, wykładziny, panele oraz akcesoria i dodatki

Zapraszamy do naszych sklepów.

Przejdź do strony głównej.

Strzelce Opolskie

Kto chce lepiej poznać tajemnice województwa opolskiego i jego najciekawsze zabytki, ten z pewnością chętnie skorzysta z możliwości zwiedzenia tak ciekawego miasta, jakim są Strzelce Opolskie. Na jakie zabytki warto zwrócić uwagę podczas wycieczki po tym mieście? Jakimi atrakcjami Strzelce mogą zauroczyć turystów – nie tylko tych zakochanych w historii, ale i tych, którym marzy się wspaniała przygoda?

Z kart historii
Strzelce Opolskie to miasto o ciekawej i dość długiej historii. Wiadomo, że już w okresie średniowiecza istniała tu leśna osada, która na przełomie XII i XIII wieku przekształciła się w ważny ośrodek miejski. O jego znaczeniu najlepiej świadczy fakt, iż przez pewien czas Strzelce były stolicą samodzielnego księstwa. Do dziś o ciekawej przeszłości tego miasta przypominają cenne zabytki, z jakimi można się spotkać w jego ścisłym centrum. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas pobytu w Strzelcach Opolskich?

Strzelce Opolskie i ich zabytki
W czasie wycieczki po tym mieście warto zwrócić uwagę na zabudowę starego miasta oraz na układ urbanistyczny, który jest najlepszym dowodem na jego średniowieczny rodowód. Strzelce Opolskie mogą się też pochwalić zabytkowymi domami oraz pozostałościami dawnych murów obronnych. Cenną kolekcję zabytków stanowią w tym mieście zabytki sakralne, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługuje tu kościół cmentarny pw. św. Barbary. Dlaczego? Bo jest on ciekawym przykładem drewnianego budownictwa, z którym z pewnością warto się zapoznać. Najbardziej znanym zabytkiem tego miasta, niestety znajdującą się obecnie w dość kiepskim stanie, jest jednak zespół zamkowy, wznoszony etapami od XIV wieku. W pobliżu ruin piastowskiego zamku zachował się za to piękny park – idealne miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć na łonie natury i nacieszyć się widokiem pomnikowych okazów drzew.

Strzelce Opolskie to ciekawy ośrodek miejski, który są ciekawą zabudową i zielenią miejską może oczarować każdego. To miejsce godne polecenia nie tylko miłośnikom historii, ale i tym, którzy kochają ciekawe przykłady dawnej architektury oraz spacery po tych miastach, które wciąż mogą urzekać swym historycznym charakterem.