Przejdź do treści
PERSLANDIA

Głogówek - Dywany, wykładziny, panele oraz akcesoria i dodatki

Zapraszamy do naszych sklepów.

Przejdź do strony głównej.

Głogówek

Głogówek jest jednym z najpiękniejszych miast na Śląsku Opolskim. Jego liczne zabytki od lat są dużą atrakcją dla odwiedzających to spokojne miasteczko turystów. Co warto zobaczyć w Głogówku? 

Przede wszystkim zobaczyć trzeba tutejszy zamek. Ta renesansowa budowla była niegdyś własnością rodziny Oppersdorfów, a powstała w miejscu dawnego zamku piastowskiego. To właśnie na tym zamku z czasie szwedzkiego potopu znalazł schronienie Jan Kazimierz z małżonką oraz swym dworem. Na zamku w Głogówko gościł również znany kompozytor – Ludwig van Beethoven. 

Oprócz zamku w Głogówku znajduje się wiele cennych zabytków sakralnych. To przede wszystkim Kapliczka Grobu Bożego oraz fragmenty dawnych murów miejskich. Gotycki kościół św. Bartłomieja z XIV wieku również zasługuje na uznanie. Zobaczyć tu można m.in. piękną polichromię oraz sztukaterię. Ważnym zabytkiem jest również kościół i klasztor Franciszkanów. W kościele na szczególną uwagę zasługuje Domek Loretański, który pierwotnie stał obok kościoła, zaś po jego rozbudowie – znalazł się w jej wnętrzu. 

Piękny rynek z zadbanymi kamieniczkami i ciekawym ratuszem to kolejna atrakcja Głogówka. Tu również można odpocząć przy kawie w jednej z kilku sympatycznych kawiarenek.